Depolamada Yer Sorunu Ortadan Nasıl Kalkar?

Günümüzün en büyük sorunlarından bir de yer sorunudur. Kimisi için nefes alınacak bir yer, kimisi için oyun oynayacak bir yer…

Sanayicinin ise yer ile ilgili düşünceleri, planları değişmez… Yatırım yapılacak, malını koyacak… Hep aranır. Hadi yer bulduk, metrekare fiyatları dudak uçuklatır. Peki, o halde ne yapmalıyız?

Cevabı çok kolay! Mevcut alanlarımızda yeni alanlar yaratabiliriz. Hem de çok uygun maliyetlerle. Bu işin sırrı ise hareketli raf sistemlerinden geçiyor.

Koridor Boşluğunu Unutun!

Deponuzdaki klasik sırt sırta depo raf sistemini, çevirin hareketli raf sistemine, ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Back to back diye de biline raf sistemlerini incelemelisiniz.

İsterseniz olayı bir resimle özetleyelim.

otomatik-hareketli9

Nedir bu sistemin özellikleri;

Resimden de anlayacağınız üzere, bu sistemde koridor boşlukları neredeyse hiç bırakılmamıştır. İstiflediğiniz ürüne ulaşmak için sadece ilgili koridorun açılması yeterlidir. Bu da size 2 misli yer kazandırdığı için yeni bir depoya gerek kalmamaktadır.

Ayrıca kolay ulaşılabilir olması da ayrı bir avantajdır.

Bu Sistem Mevcut Depoya Uyar Mı?

Soğuk hava depolarınızda kullandığınızı düşünürseniz hem yerden hem de enerjiden tasarruf ederek kendini kısa sürede amorti eden bir sistem kazanmış olursunuz.

Bu sistemin uygulamaları 2 türlü yapılabilmektedir. Mevcut depolarda olabildiği gibi yeni yapılan depolarda da uygulanabiliyor.  ATARAF raf sistemleri ve depolama sistemleriniz için uzman ekibiyle çözüm ortaklığı yapıyoruz. Merak ettiğiniz her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Ayrıntılı sayfamızı ziyaret ediniz.