Depolama ve Raf Çözümleri | ATARAF

Depo ve Raf Çözümleri | Stoklama ve sevkiyat: Üretim, tedarik ve lojistik sektörlerinde yer alan işletmelerin yürütmüş oldukları faaliyet zincirinde en önemli halkalardan birisini oluşturur. Firmamız, bu önemli unsuru işletmelerin yapısal durumlarına göre en uygun maliyet ile projelendirerek, hız ve kalite ile gerçekleştirir. Uzmanları olarak bizler: Kurulum, montaj, servis, demontaj, tamir, bakım ve onarım ve deforme olmuş kısımların tamiri, güçlendirilmesini en güvenli biçimde yerine getiririz.

Depo ve Raf Sistemleri Keşif ve Fiyat

Günümüzde depo ve antrepo işlemleri malı saklamak ve korumak işlevinin yanında kolay bulunabilmesi için; mal özellikleri, müşteri grupları gibi etkenler dikkate alınarak yapılır. Bu etkenler sizlerin maliyetlerinizin ve fiyatların belirlenmesini sağlar.

Stok zamanlaması, risk durumları hesaplanması gereken maliye ve fiyat için diğer unsurlardır. Ağır, hafif ve küçük hacimli ürünlerin depolanmasında kullanılması gereken raflar nelerdir, belirler ve alanınızın ölçeğine göre size sunarız.

İşletmenizin istifleme alanı, sektör ve stoklanacak ürünlerin çeşitleri için bilgilendirme alarak, keşif yapılır, gerekli hesaplamalardan sonra çözüm size önerilir.

Soru veya sorunlarınızı bizimle paylaşabilir, işletmelerinize yönelik öneriler talep edebilir, alanınız için ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Keşifin yapılması sonucunda en uygun ürünlerin tespiti ve proje fiyatlandırması teklif olarak sunulur.

ATARAF | +90 (212) 875 03 51

Üretim, Tedarik ve Lojistik Raf Sistemlerini Çözümleriz!

İşletme işleyiş zincirinde önemli yer tutan depo, raf seçimi, yer keşifi gibi işlemler bilmektesiniz ki oldukça uzmanlık isteyen konulardır.

Stok (Kumaş, Yedek Parça, Elbise, Tekstil Ürünleri, İlaç, Gıda Ürünleri vs.), Lojistik, Üretim, Tedarik gibi işler ile iştigal edip depo ihtiyacı oluşan sektör firmalarında etkenler şunlardır. Saklanma zamanları, LİFO, FİFO vs. stok yönetim yöntemleri, ürün giriş-çıkış hızları, giriş konumları gibi değişkenlerin hesaplanmasıdır. Gereken tüm operasyon süreçlerinin değerlendirilmesi, işletme ambarın yapısal durumuna göre ihtiyacınız olan sistemi planlanmasını yaparız.

Ürünün maliyetine doğrudan etki yapan istifleme gider kalemlerinde, karşılaşabileceğiniz yapısal sorunları öngörerek işletme faaliyet konusuna uygun sistemler neler ise bunu çözümünüz için sunarız. Örnek; Ağır hacimli ürünler üretiyorsanız; Bkz.Ağır Yük Rafları…

Depo ve Raf Sistemleri Tecrübemiz

İşimizin içerisinde geçirmiş olduğumuz yıllardan elde ettiğimiz tecrübemiz ile işletmelerin depolama gereksinimlerinde en iyi hizmeti ve doğru çözümleri sunmak için çalışırız.

Stok; işletmelerin her birimi için kontrolü, denetimi, olağanüstü durumlara karşı korunması gereken ürünler bütünüdür. Ambar disiplini değerli ürünlerinizin kontrolünü sağlamakta en temel etkendir.

İşletmemiz, raf ve depolama sistemleri sektöründe geçirmiş olduğumuz 15 yıllık bilgi ve tecrübemiz, işletmenizin ihtiyaçlarının giderilmesinde iyi bir ekip arkadaşı olarak  çözüm olacaktır. Bizimle çalışarak uygun fiyat koşullarında kaliteli hizmet elde edebilirsiniz.

Depo Raf Çözümünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşletmenin iş alanına en uygun depo raf sisteminin belirlenmesi. Bina alanından tasarruf, zaman hesabının iyi yapılabilmesi, sürüş ve manevra mesafelerinin ayarlanması, bu değişkenlere göre yapacağınız yatırımın en uygun maliyetler ile yapılabilmesidir. Depo Bakımı: Her ayın sonunda deponun tamamı iyice temizlenmelidir.Temizleme işlemi yapılırken özellikle yüzeyleri yıpratmama, görünümleri koruma, kimyasal ve mekanik hasarlar oluşturmama vb. gibi yüzeye zarar verebilecek eylemlere dikkat edilmesi gerekir.

Ayaklarının altında, en az istenilen kalınlıkta, aks saplamalarla beton zemine ankrajlanmış pabuçlar bulunmalı ve ayaklar, dikey olarak bu pabuçlara yeterli kalitede, sayıda, çapta ve uzunlukta cıvata – somunlarla sabitlenecektir. Ayrıca ortadaki reyonları herhangi bir darbeye karşı koruyabilmek için reyonların başında ve sonundaki ayaklara toplam  “B” tipi ayak koruması takılmalıdır.

Firma olarak amacımız: Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak diğer firmalardan daha iyi avantajlar sunmak. Firmamızın gelişmesini ve sektörünün en iyi firmaları arasına girmesini sağlamaktır. Bu amaca ulaşabilmek için önem verdiğimiz değerler: İnsana ve doğaya saygı, şeffaf yönetim, tutarlılık, katılımcılık, sürekli gelişim, sorgulayıcı olmak, etik davranmak ve müşteri odaklı olmaktır.