İçine Girilebilir-Drive In Raf Sistemleri

İçine Girilebilir Raf Sistemleri, kompakt sistematik istifleme. Operasyonların akış yönüne göre kurulan, tek yönlü akış gerçekleşen depolarda kullanılır. Ürünler istifleme aracının (Forklift vs.) raf sistemi içerisine girerek paletli ürünü ileriye doğru taşıması ve bırakması ile kullanılmaktadır. Drive In olarak ta bilinen İçine Girilebilir uygulamalar koridor aralıklarına gereksinim duymadıkları için işletme alanının daha aktif kullanılmasına, dolayısıyla kapasitenin daha yüksek kullanılmasına olanak tanır. Yükleme-boşaltma zamanlarında, alttan veya üstten kolayca uygulamaya olanak tanır. Fifo gibi sistemler için geniş kullanım. Uzay optimizasyonu için uygundur.

Ücretsiz keşif, montaj, tamir ve bakım hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin. Güvenli alanların kurulumu için profesyonel ekibimizin çözümlerinde yararlanın. En başından kazanmaya başlayın!

İçine Girilebilir-Drive in Raf Sistemi ve Depolama

İçine Girilebilir-Drive in Raf Sistemi, depolama da ağır yüklerin düzeni için en uygun ürünlerdendir. Stok yöntemlerine göre hız ve zaman kazandırır. Firmaların operasyon sürecine verimlilik sağlar.

İçine Girilebilir-Drive In Raf Sistemleri

İçine Girilebilir-Drive in raf sistemi, depolama da etkin bir şekilde tasarruf sağlayan bir sitemdir. Çok farklı ürünler, iş süreçleri ve müşteri istekleri dikkate aldığında bu gerekliliğin iyi bir veri analizi ve hesapla ortaya çıkacağı açıktır. İçine Girilebilir Raf Sistemleri, depo akış yönüne göre kurulan tek yönlü akış gerçekleşen depolarda kullanılır. Ürünler istif aracının raf sistemi içerisine girerek paletli ürünü ileriye doğru taşıması ve bırakması ile kullanılmaktadır.

Ataraf | Müşterilerimizin depolama alanlarında ki isteklerini dikkate alarak maliyeti uygun çözümleri getirir. Sektörel durumlarınıza göre en kullanışlı ve verimli projeleri sunuyoruz. Profesyonel ekibimiz ile uygun fiyatlarla kaliteli ürünleri montajını yapar, güvenli alanları oluştururuz.

Paletli ürünlerin derinlemesine istiflenmesini sağlayan içine girilebilir-drive in sistemde, istifleme araçları yükleme kanallarını bir koridor gibi kullanarak, arkadan öne doğru doldururlar. Böylece yüklerinizi blok olarak yerleştirme ve boşaltma imkanı sağlamaktadır. Yine bu sistemde yükleme için travers yerine palet oturma profilleri kullanılmaktadır.

İçine Girilebilir-Drive-in’ in tek yönlü girişe sahip olması nedeniyle son giren ilk çıkar (lifo) metoduna uygun olarak istifleme yapılabilir. Ağır yükler için paletli racklerden olan bu ekipmanlar, operasyonları kolay yönetmenizi sağlar. Verimli alan kullanımları için ideal çözümlerdir. Fiyat ve verim ilişkisinde en çok avantajı sağlar.

Düzenli ürün sirkülasyonuna sahip işletmeler için idealdir. Ağır yüklerin yüklenmesi ve boşaltılmasında avantajları çoktur. Ayrıntılı bilgi almak ve sizin için çözüm üretmemizi istiyorsanız arayın.

Ataraf
Raf Sistemleri ve Çözümleri
(0212) 875 03 51
info@ataraf.com
”Kaliteli Hizmet, En Uygun Fiyat”

İçine Girilebilir Raf Sistemi Avantajları

  • İçine girilebilir raf sistemlerinde aynı blokta homojen bir yapıya sahip ürün istiflemesinde kolay ulaşım ve deponun aktif kullanımını sağlar.
  • Depo sahasında kalma süreleri uzun olan ürünlerin istiflenmesinde tercih edilen bir sistemdir.
  • Depolanacak ürünün ağırlığına veya boyutlarına göre ayarlanabilir.

Drive In Raf Kullanım Alanları

  • Ağır Yük Depolama İhtiyacı Olan Tüm Alanlarda Kullanılır.
  • Mevsimlik Depolar
  • Endüstriyel Merkezler
  • Büyük Alanlar
  • Ağır Ürün Üreten Fabrikalar
  • Küçük ve Büyük Tüm İşletmeler
  • (FIFO) metoduna uygun olarak istifleme yapılabilmektedir.
Paletli ürünler için kolay yükleme ve taşınma sağlayan sistemler.
Kirişlerden dolayı raf derinliği yüksek.
Kendine has içi boş yapısı ile geçmeli ve civatalı çözümler sunabilmektedir.
Taşıma kapasiteleri ayağın kesiti, kalınlığı ve profilleri birbirine bağlayamaya yarayan diyagonellerle doğru orantılıdır.
Çeşitli tip ve kalınlıklardaki profillerden imal edilen traversler konnektörler yardımıyla iki başından ayak profiline geçme yada civata somun gibi bağlantı elemanlarıyla monte edilirler. Travers cinsleri müşterinin istifleyeceği malzeme cins ve ağırlığına göre değişim göstermektedir.

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?