Sırt Sırta Raf Sistemleri | Ağır Yük Depolama, Projelerinize En Uygun Fiyatlarıyla

Sırt Sırta Raf Sistemleri; tasarruf avantajları, ekonomik fiyatlarla bütçe düşüklüğü nedenleriyle yaygın kullanıma sahiptir. Depolama alanlarında sıklıkla şirketlerin tercihi olan bir çözümdür. İki koridor arasına kurulan rafların, her iki koridor tarafında da çalışmaların (operasyonların) gerçekleştirilebildiği bir sistemdir. Paletlenmiş yüklerin depolamasında kolaylık ve  fayda sağlayan bir sistemdir. Ataraf, Sırt Sırta Raf Sistemlerini sorunsuz şekilde işletme, şirket depo alanınıza uygun fiyatlarla montajını yapmaktadır.

Sırt Sırta, Back to Back diye de bilinen bu sistem ile istifleme yapacağınız yeri en geniş haliyle kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bunu sağlamak tecrübe ve mühendislik gerektirdiğinden işi bilen bir çözüm ortağıyla çalışmanız size maliyet yönünden çok katkı sağlayacaktır.

Sırt sırta raf sistemi en çok tercih edilen sistem olup ürünler paletler halinde istiflenir ve ürünlere ulaşımda kolaylık vardır. Kayıp ve hasar durumlarının en aza indirgendiği sistem olup hızlı transfer sözkonusudur.

Back to Back (Sırt Sırta) Raf Sistemleri Fiyatları

Back to back (sırt sırta) raf sistemleri için projelerinize en iyi fiyatları şirketimizden alabilirsiniz. Uzman bir ekip ile çalışmanız firmalarınızın kar ve uzun süreli güvenli bir depo kazanmasını sağlar.

Sırt Sırta Raf Sistemleri

Sırt Sırta Sistemleri diğer bilinen adıyla Back to Back raf sistemleri; ürünlerin paletler halinde istiflenmesi, ürünlere kolay ulaşım olanakları sağladığından çok tercih edilip, sıklıkla kullanılmaktadır.

İşyeri, fabrika, kullanım amacınızın durumuna göre belirlemiş olduğunuz alanınızda, ‘Back to Back’ olarakta bilinen bu sistemler ile en geniş alanı kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bunu sağlamak tecrübe ve mühendislik gerektirdiğinden işi bilen bir çözüm ortağıyla çalışmanız size maliyet yönünden çok katkı sağlayacaktır.

Rack ayak yüksekliği ve travers uzunluğu müşterilerimizin, ihtiyaç ve taleplerine göre ayarlanabilir. İşletme alanınız zamanla daha büyük hale getirilebilir.

Back to back raf sistemleri, sırt sırta yerleştirilen montajlanan depolama ürünlerindendir. Paletli sistemler içerisinde çok yaygın kullanılan olarak bilinir. Kurulum, modüller sırt sırta gelecek şekilde yerleştirilir ve modüller arasına bağlantılar atılır. Back to back sistemlerin kurulumu için uzman bir ekip ile çalışmanız bu mühendislik için gereklidir.

Sırt Sırta (Back to Back) Raf Sistemleri, depolama alanlarınızda hız ve güvenli işleyiş sağlar. Ürünlerin daha kolay şekilde yüklenmesini ve boşaltılmasında avantaj kazandırır.

Geniş kullanım alanları, gereken depo teknik bilgileri ile ilgili kapsamlı bir yardım (Kurulum, Montaj, Servis, Demontaj, Tamir, Bakım ve Onarım), projelendirme ve fiyat için iletişime geçiniz…

Ataraf
Depo
Raf Sistemleri ve Çözümleri
(0212) 875 03 51
info@ataraf.com

”En Fiyat ile Kaliteli Hizmet”

Palet Raflarının Yapısal Özellikleri

Farklı stoklama yöntemleri seçen işletmelerin, firmaların paletli ürün yüklemelerinde kullandığı raf gruplarıdır. Bu gruplar yöntemin gerektirdiği yönde seçilir. Sırt sırta raf sistemi (back to Back), şirketlerin tercih ettiği FİFO stok yönteminde kullanılan iyi çözümlerdendir. Profesyonel üretim sürecimiz depolama ekipmanları için bize tercihi düşük maliyetli, dayanıklı, yüksek kaliteli palet raflarını sağlamaktadır. Firmaların bütçeleri ölçüsünde yapısal özellikleri en kaliteli ve sağlam verimli Sırt Sırta (Back to Back) ürünler ile uzun ömürlü depolar kuruyoruz.

Dayanıklılık ve Sağlamlık
Depo kurulumunda kullanılan palet raflarından olan Sırt Sırta(Back to Back) sistemler temel aksları yüksek dereceli çelik ve toz kaplı boyalar ile dayanıklı, sağlam ve kalıcı performans, uzun ömürlü olması amacıyla üretilir.  Sağlamlığı yüksek tonajda ürünleri taşıyabilmesi hesap edilerek yapılır.

Sırt sırta(back to back) Sistemler Formunu Süreklilik İçerisinde Korur
Üretmiş olduğumuz ve montajını yaptığımız ürünler ağır mal veya malzemeler altında maksimum güç ile sağlamlığını korur. Sert ve dayanıklı malzemelerden oluşan ekipmanlar operasyon sürecinin hızına, işleyişine karşı süreklilik içerisinde kendisini korur.

Çok Yönlü Kullanım
Sırt Sırta Palet rafları esnek ve ürün çeşitliliğinin içerisinde, yüklerin kapasitesi ve deponun işleyiş yapısına göre çok yönlü şekilde kullanılabilir. Belirli ürün veya müşteriler için deponun çeşitli bölümlere ayrılması mümkündür. Bu ayrımlar sayesinde daha organize ve etkin yönetim elde edilir. Esnek işleyiş yapısı ile hızlı yükleme ve boşaltmayı yapabilirsiniz.

Güvenlik ve Ekleme
Back to Back Sistemlerin temel amacı üzerine yüklenilen ürünleri en güvenli şekilde saklayabilmektir. Ürün güvenliği yanı sıra çalışanların kazalardan sakınabilmektir. Kurulum bunların dikkatinde yapıldığında dolaylı yollardan maliyetten sizi korur. Ekleme, projenizin büyüme gösterdiği yerlerde eklerle alanınızın tam kullanımına olanak bulmayı sağlar.

Sırt Sırta Raf Sistemi Montaj ve Sökme-Takma
En iyi şekilde istifleme sağlayan Sırt sırta raf sistemler daha fazla ürün yükleyebilmeniz için idealdir. Kurulum, montaj ve farklı depolara sökme-takma işlemlerini bizimle çözebilirsiniz.

Sırt Sırta Rafların Avantajları

 • Sırt Sırta (back to back) Raf Sistemleri mümkün olan en düşük maliyetlere olanak sağlar.
 • En yüksek devir hızı ile operasyonların yapılmasını sağlar.
 • Faaliyetlerinizin daha sistematik bir yapıda olmasına olanak kılar.
 • Kayıp hasar gibi durumların oranlarının düşük olmasını sağlar.
 • Kolay erişim ve hızlı transfer kabiliyeti oluşturur.

Sırt Sırta Rafların Kullanım Alanları

 • Sırt Sırta (Back to Back) raf sistemi ağır yük istif ihtiyacı olan tüm alanlarda kullanılır.
 • Antrepolar
 • Endüstriyel Merkezler
 • Büyük Alanlarda
 • Ağır Ürün Üreten Fabrika istif merkezlerinde
 • Küçük ve Büyük Tüm İşletme Gereksinimlerinde
 • Orta ve Büyük Ölçekli Lojistik firmalarında
Paletli ve ambalajlı ürünler için ideal çözümdür. Elektrostatik toz boya kullanılır. Yapı elemanları ve aksesuarların çeşitliliği tüm alanlara tam uygunluk sağlar.
Müşteri memnuniyeti, kısa teslim süreleri, düşük maliyetli uygulamalar gerçekleştirerek çözümler sunarız. Hammadde, mamul, yarı mamül, karma ve diğer çeşitlerine ağır yük raf sistemleri ortak çözümler sunar.
Kendine has içi boş yapısı ile geçmeli ve civatalı olarak kullanım alanlarınızda istif için çözüm sunabilmektedir.
Taşıma kapasiteleri ayağın kesiti, kalınlığı ve profilleri birbirine bağlayamaya yarayan diyagonellerle doğru orantılıdır.
Çeşitli tip ve kalınlıklardaki profillerden imal edilen traversler konnektörler yardımıyla iki başından ayak profiline geçme yada civata somun gibi bağlantı elemanlarıyla monte edilirler. Travers cinsleri müşterinin istifleyeceği malzeme cins ve ağırlığına göre değişim göstermektedir.

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?

Sipariş öncesi proje alanının da Sırt Sırta Sistemi için ücretsiz keşif yapılmasını isteyebilirsiniz. Keşiften sonra çıkarılan proje ile maliyet ortaya çıkarılır. Daha fazla hizmetimizi, memnun müşterilere çevirebilmeyi amaç edinmiş bir firma ile çalışmalısınız. Uzman, yetenekli satış ve montaj ekibimizden hemen sipariş geçebilirsiniz. Sırt Sırta Raf sistemlerinin seçiminden sonra yaptığımız statik hesaplamaların sonucunda en uygun fiyat ile sipariş verebilirsiniz.

”En iyi hizmeti, en uygun fiyat ile satın alın! ”