Yüksek İrtifa / Dar Koridor Raflarında Kaliteli Hizmet Uygun Fiyat

Yüksek İrtifa / Dar Koridor Raf Sistemleri; paletli ağır yüklerinizin en iyi şekilde dar ve yüksek alanlarınıza depolanmasını sağlar. Geniş koridorlardan oluşan depolardan daha ziyade çok dar koridor alanlarda kurulan ekipmanlardır. Yüksek alanlara sahip şirketlerin istiflemesini %40’tan fazla yapabilmeye avantaj sağlar. Bu uygulamalarda işletme depolarında atıl kalan kısımları dahi yüksek kurulumu sayesinde değerlendirebilme olanağı tanır. Arayış içerisinde olduğunuz çözümlerinizi bize iletin, önerilerimizle yardımcı olalım. Daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Yüksek ve dar depoların işleyişinde özel forkliftlerin kullanımıyla minimum alanda maksimum istifleme yapabileceğiniz sistemlerdir. Koridor araları 1400-1800 mm arasında değişmekte olup, maksimum yükseklik aralığı 14 mt. – 17 mt. civarında değişmektedir. Yüksek İrtifa/Dar Koridor Raflarının, projenizin gerektirdiği ölçülerde üretimi yapılabilmektedir. Üretimler kullanım alanının özelliklerine göre yapılandırılarak montajı sağlanır. Farklı olarak düşündüğünüz projeler için bizimle iletişimde bulunup, karar verebilirsiniz.

Becerikli bir ekibin, kaliteli hizmetini en uygun fiyatları ile elde edebilirsiniz. Yüksek irtifa-dar koridor raf sistemlerinin montaj, kurulum, bakım ve tamirini yapıyoruz. Depo işleyişini en verimli kullanabilmenizi sağlıyoruz. Yüksek İrtifa/Dar Koridor Sistemini kurmak tecrübe ve mühendislik gerektirdiğinden, işi bilen bir çözüm ortağıyla çalışmanız size maliyet yönünden çok katkı sağlayacaktır.

Depolarınızın, istikrarlı, sağlam, çok yönlü, genişletilebilir, güvenli ve kalıcı değere sahip olması için uzman ve yetenekli Ataraf ile çalışın. Önemli olan bu unsurlarda hiçbir şeyi şansa bırakmayın.

Dar Koridor Raf Sistemleri

Depo hacmini düşeyde ve yatayda maksimum verimlilikte kullanmak için tercih edilen sistemdir. Hızlı mal çıkışı yapmakta olan şirketler için uygundur.

Projeleriniz bu uygulamalar için uygun mu değil mi? Hemen ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

Keşif sonrası kurulum ve montaj yapılacak alan üzerinden hesaplama ve tasarım yaparak en uygun fiyatları sağlıyoruz.

Yüksek İrtifa / Dar Koridor Depo Rafları Uygulama Açıklamaları

Yüksek İrtifa/Dar Koridor rafları palet olarak kapasitesi yüksek, gereksinimlere göre ayarlanabilir sistemlerdir. Montajları bulunulan binalardan bağımsız olarak yapılan raflar, forklift çalışmasına uyumludur.

Ağır yük rafları sınıfına gire bu sistemler, işletmelerin kullanımı için büyük kolaylıklar sağlar. Üretim ve çözüm için profesyonel bir ortak olarak bu ürünleri en iyi şekilde sağlıyoruz. Keşif sonrası kurulum ve montaj yapılacak alan üzerinden hesaplama ve tasarım yaparak en uygun fiyatları sağlıyoruz.

Binanızda kurulacak Dar Koridor rafları hem raf sisteminde hemde depolama uygulamalarınızda istediğiniz değişimlere izin verir. Verimli kullanım kolaylığı sağlar. İşleyiş hız ve geniş alanlar kazanmanıza yardımcı olur.

Sistem hesaplamaları ve kontrolleri çok önemlidir. Hesap ve mühendislik işlemleri, proje, tasarım, ar-ge, statik, dinamik hesaplamalar, deprem ve diğer olağanüstü durumlar üzerine yapılır. Projeleriniz için ileri mühendislik danışmanlığı tarafımızdan yürütülür. Yapı analizinde kullanılan standartların kapsamında taşıyıcı sistemlerin kontrolü, kullanılan malzemelerin kalitesi önemle uygulanır.

Yük kombinasyonları, düşey yüklerin ve sistemin ve ürünlerin zati ağırlığının yanında hareketliliği göz önüne alınır. Sistemin mekanik ve geometrik özellikleri, ayak, travers dayanıklılık kontrolü uzman ekibimiz tarafından yapılır. Taban plakası, ankrajı kontrol edilmelidir.

Ataraf, tecrübe ve mühendislik farkıyla ihtiyaçlarınıza çözüm(Kurulum, Montaj, Servis, Demontaj, Tamir, Bakım ve Onarım) üreterek size maliyet yönünden çok katkı sağlayacaktır.

Detaylı açıklamalarımız, bilgilerimiz için ücretsiz keşif isteyin!

Ataraf
Raf Sistemleri ve Çözümleri
(0212) 875 03 51
info@ataraf.com

Neler Elde Edersiniz?

Artan Yükseklik, Artan Kapasite ile Hızlı ve Ekonomik
Depo kapasitesi, operasyonel süreçte rahatlık için yükseklik kazandırarak, koridor aralıkları daraltılarak azaltılmasıyla paletli malları % 40 oranında artış ile raflarınıza yüklenmesini sağlar. Hızlı ve ekonomik depolar elde edersiniz.

En Uygun ve Hızlı Operasyon
Yüksek ve dar olarak elde etmiş olduğunuz alanlarınız operasyonlarınız en uygun biçimde hızlı gerçekleşecektir. Saatte maksimum mal paletlerinin operasyonel döngülerini sağlayacaktır. Lift ve benzeri taşıma ekipmanları malzemelerinizi hızlı biçimde yüklemenize yardımcı olacaktır. Koridorlarda daha iyi erişimlerle dengeli bir döngü sağlayabilmenizi en üst düzeyde karşılayacaktır. Çalışanların ve makinelerin güvenliği bu sistemlerle en iyi şekilde sağlayacaktır.

Tüm Projelere En Uygun Yükseklik ve Güvenlik
Yüksekliği 17 metreye kadar yapabilirsiniz. Yükleme ve dağıtım merkezlerinizin temiz zeminlerinde sorunsuz kullanıma sahip olursunuz. Tüm statik hesaplar yapılarak, güvenli bir yapı elde edilmektedir. Kuru ve soğuk depolar için bu alternatif çözümler bulunmaktadır.

Dar Alanda Hızlı Makine Hareketi, Daha Fazla Paletli Yükleme
Dar alanlarda makinelerin, koridorlarda hareketinin düzgün olabilmesi için zeminde klavuz raylar bulunur. Bu sayede daha çok paletli yük yüklenebilir. Sistem sipariş hazırlama ve toplama işleri yapan depolarda sık kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Koridorların çok uzun olduğu projelerde bu sistemin kullanılması verimliliği artırmaktadır.

 

Yüksek İrtifa / Dar Koridor Avantajları

 • Yüksek miktarda ürüne ulaşma imkanı.
 • Yükseklik – genişlik ve yükte esneklik.
 • Depolanacak ürünün ağırlığına veya boyutlarına göre ayarlanabilir.
 • Tüm ürünlere direkt ulaşma imkanı.
 • Maksimum yükseklik ve minimum alandan dolayı verimli yer kullanımı

Yüksek İrtifa / Dar Koridor Kullanım

 • Ağır Yük Depolama İhtiyacı Olan Tüm Alanlarda Kullanılır.
 • Antrepolar
 • Endüstriyel Merkezler
 • Büyük Depolar
 • Ağır Ürün Üreten Fabrika Depoları
 • Küçük ve Büyük Tüm Depolar
 • Koridorlarda hareket, işlem kabiliyeti
Ürünlerini ambalajlı bir biçimde istifleyen işletmelerde sıklıkla kullanılır. Üretiminde elektrostatik toz boya kullanılmaktadır. Ekipman ve aksesuarlarıyla tüm alana uyumluluk ve düzenlilik sağlar.
Ek yapılarak ihtiyaçların artması durumlarında daha geliştirebilme imkanı tanır.
Kendine has içi boş yapısı ile geçmeli ve civatalı çözümler sunabilmektedir.
Taşıma kapasiteleri ayağın kesiti, kalınlığı ve profilleri birbirine bağlayamaya yarayan diyagonellerle doğru orantılıdır.
Çeşitli tip ve kalınlıklardaki profillerden imal edilen traversler konnektörler yardımıyla iki başından ayak profiline geçme yada civata somun gibi bağlantı elemanlarıyla monte edilirler. Travers cinsleri müşterinin istifleyeceği malzeme cins ve ağırlığına göre değişim göstermektedir.

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?

Tüm depo çözümleriniz de iyi hizmeti en uygun fiyat politikasıyla satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz. Projelerinize ücretsiz keşif isteyebilirsiniz. Keşiften sonra size uygun raf sistemlerini tekliflendirebiliriz.