Compact Arşiv Dolapları

Compact Arşiv Dolapları; kurulumlarında sizin yerinize bir çok konuya dikkat etmekteyiz. Arşivleyeceğiniz dosyaların türleri, özellikleri, evrak giriş çıkış yoğunluğu, arşiv istifleme sevk ve elleçleme kapasitesi gibi birçok değişkene göre sizlere en uygun fiyatı belirleyerek, başarılı sonuçlar meydana getirmeye çalışırız. Compact Arşiv Dolap Sistemini belirlerken, operasyona dahil olacak tüm seçenekleri değerlendirip arşiv işleyişine en uygun sistemi sizlere sunarız.

Compact Arşiv Dolapları

Compact Arşiv Dolap Sistemi tekerlekleri vasıtası ile özel olarak hazırlanmış raylar üstünde hareket ederek birbirinden açılan ve birbirine yanaşan seri dolaplardan oluşmaktadır. Dolapların hareketi her dolap sırasının ortasında bulunan direksiyon kolunu çevirerek veya dolap üzerindeki kolu çekerek sağlanır. Hareketli arşiv sistemi Sıra ve Dizi olarak iki şekilde sıralanır.

Sıra: Tek ve çift yüzlü bir veya daha fazla sayıda bitişik dolaplardır.(Örnek; çift yüzlü tekli sıra, çift yüzlü ikili sıra, çift yüzlü üçlü sıra )

Dizi: Ray hattı üzerinde ön öne ve arka arkaya gelen sıralı dolaplardır.(Örnek; çift yüzlü üçlü dokuzlu bir dizi, dokuz adet çift yüzlü üçlü sıradan meydana gelir )

Ataraf
Raf Sistemleri ve Çözümleri
(0212) 875 03 51
info@ataraf.com

Kompakt Dolap Avantajları

  • Mümkün olan en düşük depolama maliyetine ulaştırır.
  • En yüksek devir hızı ile operasyonların yapılmasını sağlar.
  • Arşiv faaliyetlerinin daha sistematik bir yapıda olmasına olanak kılar.

Kompakt Dolap Kullanım Alanları

  • Özel Arşivleme İhtiyacı Olan Tüm Alanlarda Kullanılır.
  • Dosya Arşivleri
  • Devlet Kurumları Arşivleri
  • Ticaret Odası ve Sanayi Odası gibi kuruluşlarda.
Arşiv dolaplarının duvar kenarına gelen tek yüzlü sıraları sabit olarak imal edilir.
Yarı compact tabir edilen sistemlerde , ortada çift yüzlü sabit bir dolap sırası bulunur.
Diğer hareketli dolap sıraları, her iki yönden bu sabit dolap sırasına yanaşır ve açılırlar. Hareketli sıralar ise raylar üzerinde hareket eden sıralardır.

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?