Depo Raf Sistemleri | Paletli, Ağır, Orta ve Hafif Yük Çözümleri | ATARAF

 • Uzman Mühendislik
 • En İdeal Projelendirme
 • İmalat ve Montaj
 • ÜCRETSİZ KEŞİF
 • UYGUN FİYAT
 • (0212) 875 03 51

Depo ve Raf SistemleriAtaraf, metal ve çelik raf sektöründeki içinde olduğu 15 yıllık tecrübesiyle sektörde lider ve söz sahibi bir firma olmayı amaçlamıştır. Depolama ve raf sistemlerinde ki sektörel gelişim ve değişime hızlı bir şekilde yardımcı olmak amacıyla uzman mühendis kadrosuyla projelendirme, imalat ve montaj hizmetleri sunmaktayız. Ağır yük, orta ve hafif yük rafları ve farklı gereksinimlerde ki endüstriyel çözümleri sunuyoruz. Firmamız ürün kalitesi ve fiyatları ile tercih edilen bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Depo Raf Sistemi hakkında geniş bilgi almak istiyorsanız lütfen bizi arayın. Ağır yük raflarımızın ayrıntılı sayfasını incelemelisiniz.

Paletli Ağır Yük Depo Raf Sistemleri Tüm Sorunlarınız İçin Arayın

Ağır Yük Rafları ve Depolama Sistemi;

 1. Kolayca ağır ürün/mal yükleme
 2. Palet ve istif düzeni
 3. Operasyon hızı ve güvenliği
 4. Maliyet azaltma, uzun ömür
 5. Büyük gözler ile yüksek tonaj kabiliyeti
 6. Yük tipine göre ölçeklendirme

Ağır Yük Depo Raf Sistemleri, ürünlerimiz,  St 37, St 44 ve St 52  standartlarındaki çelik malzemeden imal edilmektedir. Metal ve çelik profillerin kalınlıkları 1,5 mm, 2 mm, 2,5.mm ve 3mm. biçiminde üretilmektedir. Tabla sac kalınlıkları 1,2 – 1,5 ve 2 mm.dir.

Depo Raf sistemlerinde, kullanılan malzemeler DKP SAC ve GALVANİZ’dir. Taşıyıcı traversler St 37 malzemeden üretilmekte olup ağırlığa göre farklı seçenekleri mevcuttur. (CC80-100-120-140-160) 1,5mm ve 2mm kalınlığındadır.

Sırt Sırta (Back to Back) Depo Raf Sistemi

 1. Depo alanının maksimum kullanımı,
 2. Ürünün ağırlığına veya boyutuna göre ayarlama.
 3. Ürüne kolay erişim,
 4. Aranılan mal/ürün çabuk bulunur.
 5. Hızlı sevkiyat.
 6. Tek göze 3 ton yük taşıma kapasitesi
 7. Deponun stok kapasitesini arttırır.
 8. Daha az personelle daha çok iş.
 9. Güvenli kullanım ve dayanıklılık.
 10. İşyeri ve işçi güvenliği (İSG)

Depolama Raf Sistemlerinde, sipariş konsolidasyon ve sevkiyat alanlarında, paletlerin istiflenmesinde en çok tercih edilen Sırt Sırta Raf Sistemidir. Paletlerin yüksek yoğunluklu biçimde depolanmasını sağlar.

Sırt Sırta Raf Sistemleri palet, sandık veya sepetten oluşan ağır yüklerin istiflenmesini sağlar. FIFO (İlk giren ilk çıkar) stok yönetimi kullanan firmalarda çok çeşitli ve fazla miktarda olan ürünlerin saklanmasını sağlar.

Paletlere %100 hemen ulaşıma olanak sağlayan tek sistemdir. Ayarlanabilir yatay eleman yükseklikleri sayesinde ihtiyaç duyulan her endüstri dalına uyum sağlar.

 • Daha iyi alan kullanımı
 • Sipariş konsolidasyon ve sevkiyat alanlarında hareketlilik
 • En fazla altı palet derinliği
 • Giriş ve çıkışta aynı koridor kullanılır.

Sırt Sırta Rafları sayfamızdan ayrıntılı inceleyin.

Dar Koridor / Yüksek İrtifa Depo Raf Sistemi

 1. Dar alanlarda çalışan makineler ile maksimum alan kullanımı.
 2. %40’tan fazla mal depolama avantajı,
 3. Tek göze 3 ton yük taşıma kapasitesi
 4. Stok kapasitesini daha çok artar.
 5. Alanın durumuna göre projelendirme.
 6. Ürün sevkiyat alanına hızlı ulaşır.
 7. Mal dağıtım operasyonları organize ve çabuk gerçekleşir.
 8. Raflar paletlerde ki ürünlerin zarar görmesini engeller.
 9. Stok zayiatı en aza indirilir.
 10. Uzun ömürlü ürünlerin unutulmasına engel. Stok kontrolü.

Dar Koridor Raf Sistemleri (VNA) depolama alanını maksimum verimle kullanabilmek için koridorların uygun ölçüde daraltıldığı raf sistemidir. Palet yükleme ve boşaltma yapacak olan istif aracı sadece koridor boyunca belirlenmiş yolda – koridor kenarlarına montajı yapılan kılavuz rayları veya zemin içine döşenen elektronik takip sistemi yardımıyla- hareket eder.

Yüksek İrtifa / Dar Koridor Raf Sistemleri; paletli ağır yüklerinizin en iyi şekilde dar ve yüksek alanlarınıza depolanmasını sağlar. Yüksek alanlara sahip şirketlerin istiflemesini %40’tan fazla yapabilmeye avantaj sağlar.

Bu uygulamalarda işletme depolarında atıl kalan kısımları dahi yüksek kurulumu sayesinde değerlendirebilme olanağı tanır. Arayış içerisinde olduğunuz çözümlerinizi bize iletin, önerilerimizle yardımcı olalım.

Daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Dar Koridor İnceleyin ve Keşif İsteyin…

İçine Girilebilir (Drive In) Depo Raf Sistemi

 1. Dayanıklılığı yüksek, sevkiyat hızı düşük ürünler stoklanır.
 2. Koridordan kazanılan alan raflara ayrılır. Daha çok depolama.
 3. Uzun ömürlü hammadde kullanımında oldukça avantajlıdır.
 4. Palet istif yönünden dolayı daha fazla alan kullanımı.
 5. Tüketim ömrü uzun olan ürünlerde kullanılır.
 6. Tek yönlü depolarda ürün son çıkış tarihi kolay kontrol edilir.
 7. Müşteri bazlı çalışılan depolarda kolay sınıflandırma sağlar.
 8. Drive-In-İçine Girilebilir Sistemi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri, kompakt sistematik istifleme. Operasyonların akış yönüne göre kurulan, tek yönlü akış gerçekleşen depolarda kullanılır. Ürünler istifleme aracının (Forklift vs.) raf sistemi içerisine girerek paletli ürünü ileriye doğru taşıması ve bırakması ile kullanılmaktadır.

İçine Girilebilir (Drive In), özellikle büyük miktarlarda aynı zamanda çeşit ve nitelik bakımından aynı özelliklere sahip olan ürünlerin stoklanmasında ideal çözümdür. Depolama ilk giren son çıkar prensibine göre gerçekleşmektedir.

Sezonluk ürün depolamasında (konserve, incir) gıda, kimya, lojistik, stoklu çalışan firmalarda, hammadde depolamada, soğuk hava depolarında uygulanan sistemdir. Yükleme boşaltma esnasında kullanım kolaylığı bakımından kılavuz rayı önerilir.

Ücretsiz keşif, montaj, tamir ve bakım hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin. Güvenli alanların kurulumu için profesyonel ekibimizin çözümlerinde yararlanın. En başından kazanmaya başlayın!

Katlı (Mezanin) Depo Raf Sistemi

 1. El ile yükleme yapılan depolarda yükseklik kullanımı
 2. Mağaza için ürün istiflemede oldukça avantaj sağlar.
 3. Mekanın kullanımında sınırsız esneklik.
 4. Yedek parça gibi depolarda kutulu ürünler için farklı çözümdür.
 5. Sevkiyat hızı çok, alan dar ise esneklik kazandıran sistemdir.
 6. Operasyon için alan kazanımı.
 7. Esteki görünüm ve kolay kullanım.

Mezanin ( Katlı Raf Sistemleri); Çok sayıda ürün çeşitliliğinin istiflenmekte olduğu işletmelerde kullanılmakta, kolay düzen üretmektedir. (Örneğin; Otomotiv sektöründe ki depolar buna ürün çeşitliliği dolayısıyla iyi bir örnektir.) Mezanin raf sisteminde ürün toplama istifleme süreçleri yüksek hızlarda yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Bir mekanın kullanımı için sınırsız esneklik sunar. Yukarıda ve aşağıda kesintisiz alanlar elde etmenizi sağlar. Örneğin, depolama, üretim veya paketleme alanı için alan oluşturmak istiyorsanız mezanin ile yapabilirsiniz.

Bir atölye olarak farklı yükseklikte zemin oluşturmak için katlı raflardan faydalanabilirsiniz.

Mezanin, yüksekliği fazla olan depolarda hacmin tamamını kullanabilmek için yükseklik uygun aralıklarda katlı raflarla tasarlanır.

Ağır ve Hafif yük sistemlerine ek olarakta kullanılabilir. İş güvenliğine uygun malzemeler kullanılarak tarafımızdan imal edilmektedir. Ürünümüzü inceleyin.

Paletsiz Hafif Yük Depo Raf Sistemleri

Paletsiz Hafif Yük Depo Raf Sistemleri, İstifleme alanlarınıza kurmak istediğiniz hafif yüklere ait sistemlerinizi uygulama alanınızda keşif yaparak, projelendiririz. En uygun maliyet ile maksimum fayda elde ederiz. İşletme olarak çözümünü gerçekleştirdiğimiz sistemlere ait; Ekorack, Askı Rafı vs. ürünlerimizi inceleyin ve bize uaşın.

Ataraf Ekorack ve Askı Rafları

Hafif ve Orta yük raflarından olan Ataraf Ekorack, özellikle orta ve küçük hacimdeki yüklerden oluşan ürünler için en iyi depolama yöntemidir.
Müşterilerin istedikleri ürünlere kolay ulaşma imkanı sunar.

İstedikleri miktar ve özellikteki ürünü almayı kolaylaştırır. Sipariş toplama, sevk yerleştirme gibi operasyon süreçlerinde sistematik bir hale kavuşmanızı sağlar.

Diğer depolama sistemleri ile beraber kurulum imkanı sağladığı gibi uygun fiyat avantajıyla elde edebilirsiniz.

Askı Rack, ihtiyacınız olan hafif ve orta yüklerin stoklanması, özellikle orta ve küçük hacimdeki ürünler için en ideal depolama yöntemidir.

Hafif yük rafları sınıfındadır, kumaş istifleme olarak kullanabilirsiniz. Depolanacak farklı ürünlerin bulunduğu alanlarda kurulan farklı raf sistemleriyle uyumlu olarak kurularak kullanılabilir. Askı Rafı | Deponuza oldukça düzen katarak, işinizi kolaylaştırır.

Bir çok tekstil ürününü istifleme alanında sağlıklı bir biçimde stoklayabilirsiniz. Bu tür sistemler ürüne ulaşımda çok kolaylık sağlamaktadır.

Kurmak istediğiniz alanda kafanızı karıştıran ve sorunun çözümünde zorlandığınız noktaları bizimle iletişime geçerek çözüme ulaştırabilirsiniz.

Firmamız ihtiyaçların iletilmesi halinde gereken çözümü size sunacaktır.

Ataraf Çelik Depo Raf Sistemleri

Ataraf Çelik Sistemler: Genellikle yedek parça, otomotiv, arşivleme alanlarında hizmet ve ürün satışı yapmakta olan işletmelerin tercihidir. Dayanıklılığı bakımından kullanım alanında, firmalara birçok avantaj yaratır. Ürünlerimizi inceleyin ve bize ulaşın.

Ataraf Arşiv ve Yedek Parça Depo Raf Sistemleri

Ataraf Çelik Arşiv Raf Sistemleri, arşivleme, yedek parça stoklama gereksinimi duyan firmaların en çok kullandığı sistemlerdendir. Firmamız, en uygun fiyatlarla arşivleme sisteminizin kurulumunu yapar.

Çelikten oluşan ürünler, sahip olduğu değişik ebat ve kalınlıkları ile kullanım amaç ve depo alanlarını genişleterek daha çok alan kazandırmaktadır.

Ürünlerinizi özenle arşivlemenizi ve istifleme sürecinde kolay, hızlı biçimde bulmanızı sağlar.

Arşiv rafları daha güvenli bir ortam kurmanızı sağlar. Dayanıklığı ile istiflediğiniz nesnelerin güven içerisinde kalmasını sağlamaktadır.

Yedek Parça Çelik Raf Sistemleri, değişik sektörlere yönelik yedek parça işi yapan firmaların depolarının düzenli bir sistem içerisinde çalışması için kurulur. Çelik sistemler, tüm ürünler arasında uygun fiyat ve kolay kuruluma sahip ürünlerdir.

Kullanım alanı olarak tercih edildiği yerler genellikle; dosya arşivleri, oto yedek parça depoları, koltuk ambarları gibi firmalardır. Fakat konunun yapılacak olan projeye dayalı olması gerektiğinden belki de size en uygun olacak çözümdür.

Ataraf, operasyonlarınıza dahil olacak tüm seçenekleri, süreçleri değerlendirip depo işleyişine en uygun sistemi çözüme dönüştürür.

Projeleri mümkün olabilecek en uygun fiyatlarla size sağlar.

Depo Raf Sistemi Montajı ve Demontajı

Depo raf sistemi montajı ve demontajını en iyi şekilde yapıyoruz. Endüstriyel tip paletli raf sistemlerinden, otomatik depolamaya, askılı konveyör, ağır yük, hafif yük raflarına kadar geniş bir yelpazede anahtar teslimini sunuyoruz.

Ağır, orta ve hafif yüklerinizi, alanın ölçeğine göre Sırt Sırta, Dar Koridor/ Yüksek İrtifa, Drive-İn/İçine Girilebilir ve Mezanin olarak tercih edebilirsiniz. Hafif yüklerinizi, ekorack ve askı olarak kullanabilirsiniz. Yedek parça ve arşivleme de çelik ürünler çözümünüz olur.

Yukarıda açıklamış olduğumuz ürünlerimizin montaj, kurulum, sökme-takma yani demontajını proje başlangıcından sonuna kadar bizimle yapabilirsiniz.

Raf Sistemleri Montajı

Raf sistemleri profilleri, montaj yapılacak depo sahasına demonte şekilde sevk edilir. Galvanizli civatalarla birbirine tutturularak monte edilir. Montaj sırasında kaynak vs.gibi aletler kullanılmaz.

Montaj alanına kolay ulaştırılsa bile depo alanında bazı aksamalar olmaması için önceden iyi hesap edilmelidir. Bu aksamalar, kapı darlığı depo alanının uyumsuzluğu vs. gibi olabilir.

Raf Sistemleri Demontajı

Raf sistemleri profilleri, depo sahasında sökme işlemi yapılarak demontaj tamamlanır. Farklı bir depo alanına sevk veya nakli gerçekleştirilerek montajlanır.

Depo sahasından sistemler basit el aletleri ile zayiat vermeden sökülür ve takılır. Başka bir mekana taşınarak ekipmanlara zarar vermeden tekrar montajı yapılır.

Raf Sistemleri Firmaları Bölgelerimiz

Marmara Bölgesi: İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir’de satın alabilirsiniz. Ege Bölgesi: İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak illeridir. Karadeniz Bölgesi: Karabük, Düzce, Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Gümüşhane, Samsun, Trabzon, Sinop, Zonguldak ,Tokat, Rize, Ordu, Çorum, Kastamonu, Giresun’dur.

İç Anadolu Bölgesi: Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir, Sivas, Kırıkkale, Aksaray, Karaman, Kırşehir, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Çankırı’dır. Akdeniz Bölgesi: Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin, Osmaniye’dir. Doğu Anadolu Bölgesi: Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Şırnak’tır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Siirt, Mardin, Kilis, Şırnak’tır.

Raf Sistemleri Hizmet Verdiğimiz Sektörler

Gıda, inşaat, market, ofis, kırtasiye, e ticaret depolarında gereksinim olabilir. Otomotiv, yedek parça, tekstil, kumaş üreticileri kullanırlar. Bir sektöre dahil metal çelik sanayi, endüstriyel, makina sanayi, mobilya sanayi, inşaat dekorasyon, ambalaj sanayi firmaları raf sistemlerini kullanılırlar. Kimya-boya sanayi, taşımacılık-lojistik firmaları, elektrik, elektronik, internet hizmetleri firmaları raflarını alabilirsiniz.

Sağlık, tarım-hayvancılık , ofis-kırtasiye, deri, cam-porselen-seramik, takı ve mücevherat. Bilgisayar-yazılım, alışveriş, lastik-kaucuk, finans-yatırım-sigorta arşivleri, ısıtma-sogutma sanayi, gıda-içecek, plastik sanayi firmalarına. Proje ihtiyaçlarına göre depolara ağır yükler için sırt sırta, drive in, içine girilebilir, dar koridor sistemlerini kurabiliriz. Hafif ve orta yükleri depolamak isteyen firmalar için askı, ekorack, mezanin gibi sistemleri tercih edebilirsiniz.