Raf Sistemleri günümüzde gittikçe gelişme göstermektedir. Artan yük hacmi ile depoları maximum seviyede nasıl kullanabiliriz düşüncesi, depo sistemlerinde farklı alternatifler sunma yolunda ilerlemektedir. Şirketlerinizin iş konusu ister tekstil, konfeksiyon, ecza deposu, otomotiv, yedek parça, endüstri, gıda olsun raf sistemleri fiyatlarında uygun imkanlarla süreçleri yönetiyoruz.

Raf Modellerinin Yeni Adresi Beylikdüzü’nde | ATARAF

Raflar sistemleri her büyüklükteki işletmenin en önemli unsurlarındandır. Bu raflar sayesinde işyerlerinin düzeni sağlanır. Malların düzenli bir biçimde korunması saklanması ve gerektiğinde kolaylıkla taşınabilmelerine imkan sunulur. Rafların kullanım süreleri onların kalitesiyle ölçülmektedir. Bir raf sistemi eğer kaliteli bir malzemeden üretilmişse uzun yıllar boyu herhangi bir problem yaşamadan kullanabilirsiniz. Bu kaliteli malzeme genellikle çeliktir. Çünkü çelik dayanıklıdır. Paslanmaz üstelik ateşe veya diğer etkenlere karşı güçlüdür. Bu nedenle işletmelerde çelik raf kullanımı yaygındır.

Raf sistemleri içerisinde kullanım alanından kazanmayı hedefleyen sırt sırta raf modelleri oldukça sık tercih edilirler. Sistemlerle ilgili sayfamızı inceleyin. Bu modeller ile rafın her iki kısmına da malları yerleştirerek daha kullanışlı bir ortam yaratılmış olur. Özellikle endüstriyel sektörde sıklıkla kullanılan bu raflar birbirinden bağımsız biçimde hareket kabiliyeti gösteren paletler üzerine kurulmaktadır. Müşterilerin talepleri ile travers uzunluğu ve ayak yüksekliği ayarlanabilmektedir. Ayrıca bu rafların montajı çok basittir.

Ambalajlı ürünler ve daha az ağırlığa sahip olan malların orta veya hafif raf sistemlerinde istiflenerek saklanması daha mantıklıdır. Bu raf modelleri  elektrostatik boya ile boyanarak hem olumsuz etkilerden korunur hem de işyerinizin veya deponuzun daha renkli görünmesine imkan tanırlar. Bu tür raf modelleri dosya arşivlenmesi ve bazı kütüphanelerde de kullanılabilmektedir. Personel soyunma dolap raf sistemleri çoğunlukla fazla eleman çalıştıran işletmelerde ihtiyaç duyulan bir yapıdır. Kumaş raf sistemleri ise küçük fabrika veya işyerlerinde kumaşların depolanmasına yardımcı olurlar. Aynı zamanda kumaşların uzun süre bozulmadan ve dış etkilere maruz kalmadan saklanmasını sağlamaktadırlar.

İşletmeniz için yaptıracağınız raf sistemlerinde depo alanınızın boyutu ve biçimi de göz önünde bulundurmalıdır. Bu nedenle raf yaptırma işleminden önce mutlaka işin uzmanlarının görüşünü almalısınız. Çünkü yaptıracağınız bu raflar uzun zaman boyu kullanacağınız bir sistemdir. Tasarım veya kurulum aşamasında gerçekleşecek ufak bir gözden kaçırma ya da sizin için kullanışsız olan raflar bu işe harcadığınız paranın boşa gitmesine neden olacağından seçim sırasında dikkatli olmanız önerilmektedir. Raf sistemleri hakkında daha fazla detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.