Avrupa gıda sektörü temsilcisi olan FoodDrinkEurope, sağlıklı yaşamı teşvik eden endüstri çalışmalarının öne çıkarıldığı yeni bir internet sitesi açtı.

FoodDrinkEurope ‘İyi Ye, İyi Yaşa’ isimli sitesini açtı

FoodDrinkEurope, Avrupa gıda sektörünün obezite ve ilgili bulaşıcı olmayan hastalıkların üstesinden gelmek için yaptığı çalışmalar hakkındaki bilgileri derlediği İyi Ye & İyi Yaşa (Eat & Live Well) adlı internet sitesini yayınladı. Site şu anda sadece İngilizce olarak okunabiliyor.

FoodDrinkEurope’un AB Beslenme, Fiziksel Aktivite ve Sağlık Hareketi Platformu Çerçeve Taahhüdü‘nün bir ayağı olan site, ulusal gıda ve içecek federasyonları, sektör ve şirketler bazında sağlıklı seçeneklerin desteklenmesi amacı ile yapılan girişimleri içeriyor.

Sitede neler var?

FoodDrinkEurope’un İyi Ye & İyi Yaşa sitesinde, en önemli gıda firmalarından bazılarına ait 150 vaka çalışması bulunuyor.

Sitede firmaların ürün formülasyonu ve inovasyon, sorumlu pazarlama ve reklamcılık ve sağlıklı yaşam tarzlarının teşvik edilmesiyle ilgili çalışmaları öne çıkarılıyor.

İnternet sitesi, tüm dünyanın beslenmesini ve yaşam tarzı alışkanlıklarını iyileştirmek için mevcut stratejilerden faydalanıyor. Buradaki esas amaç, obezite, diyabet, kalp damar hastalıkları ve kanser gibi 2 milyar insanı etkileyen, beslenmeyle ilişkili sağlık sorunlarını önlemek.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), obezite oranlarının 1980’den bugüne 2 katına çıktığını söylüyor. 2014 yılında, 5 yaşın altındaki 41 milyon çocuğun aşırı kilolu veya obez olduğu biliniyor, Bu rakamlar beslenmenin önemini çarpıcı bir şekilde gösteriyor.

Gıda sektöründe kullanılan depo raf sistemlerini satın almak için tıklayın.

FoodDrinkEurope açıklaması

FoodDrinkEurope yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Avrupa gıda ve içecek endüstrisi insanların iyi beslenmesini ve iyi yaşamasını, aynı zamanda yemenin keyfini çıkarmasını istiyor.

Bu internet sitesi, olumlu örnekleri öne çıkarmak amacıyla hazırlandı. Belirli ürünlerde tuzun azaltılmasından sağlıklı yaşlanmaya yönelik özel gıda ürünlerine değişebilen bu yaklaşımlar, yaşam tarzını iyileştirmeye ve daha sorumlu tercihler yapmaya yardımcı olabilir.

Kaynak:http://www.gidahatti.com/avrupa-gida-sektoru-saglikli-beslenme-68144/