Raf Sistemleri ve Depolama Fiyatları

Raf sistemlerine bakıldığında günümüzde artık her firma ve sektör kullanmaktadır. Kimine bir market kimine bir depo kimine de bir satış ofisi için bu raflar kullanılmaktadır. Artık ofislerde bile raflar düzen ve tertip için satın alınmaktadır.Baktığınız zaman çok fazla raf çeşitleri vardır. Kimine göre ofis için lazım olacaktır kimi ne göre de ağır yükler için lazım olacaktır. Hal bu olunca raf sistemi fiyatları da kullanım yerine ve cinsine göre değişmektedir. Mesela siz bir depoya raf yaptırırken ofise yaptırdığınızdan farklı bir ücret ödeyeceksiniz.

Raf sistemi fiyatlarını dediğimiz gibi yaptırdığınız yere ve şekle yapısına göre ödemeler alırsınız. Mesela elinizde büyük bir depo var. Fakat karışıklık ve neyin nerede olduğunu bulamıyorsunuz.Raflara ihtiyacınız olacaktır. Mesela katlı olduğu raflar daha etkili alandan tasarruf edeceksiniz ve bir alana daha çok büyük maddeler ve ürünler koyabileceksiniz. Bu demek oluyor ki artı bir değerdir.

AKILLI DEPO SİSTEMLERİ

Demek oluyor ki çok fazla ürününüz var diye çok fazla alanlarda değil de sadece akılı bir şekilde depolama raf sistemi ile düzenlenmiş bir mekan size yetecektir. Gereksiz bulacağınız şeyleri çıkarmadan da size küçük mekanlar yetecektir. Çünkü ucuz bir maliyetle edindiğiniz raf sistemleri sayesinde çok az alandan çok fazla verim elde edeceksiniz. Siz ne kadar beğenmeseniz de başlarda mekanı kapattı yada karartı diye düşünseniz de bir süre sonra onların kolaylıklarına ve faydalarına farkına varınca muhakkak çok fazla iş görecektir. Firma sahipleri artık büyük bir bütçeyi depo kiralarına ayırmayacaktır. Depo kiralarına baktığınızda deponun boyutu arttığında çok fazla kira alacaklar. Bu yüzden küçük depolara raf sistemleri yaptırmanız gerekmektedir.

İsterseniz ürünleri raflarda kaliteli ve istiflenmiş bir şekilde tanıtabilirsiniz. İsterseniz sizin deponuzda her şey elinizin altında olması içinde kullanılan malzemeleri raf sistemleri ile daha iyi bir şekilde istifleyebilirsiniz. Raf sistemleri fiyatları durumlara göre değişmektedir. Örneğin alan büyüdükçe sizin ödeyeceğiniz fiyat da artmaktadır. Mekan büyürse fiyatta buna göre orantılı büyüyecektir.

Küçük Alanlar İçin Depolama

Örneğin elli metre kare içine yaptırdığınız raf sistemleri fiyatları iki yüz elli metre kareye yaptırdığınız fiyatlarından farklı olacaktır. İkinci önemli etkenlerden biriside yaptırdığınız raf sistemidir. Piyasada şuanda hizmeti verilen çok fazla raf sistemleri vardır. Bunlar ağır yüklü depolama,hafif yüklü depolama, depo raf sistemleri, yapı marketi raf sistemleri gibi şeylerdir. Bunların birbirinden fiyatları değişmektedir. Çünkü aralarında kalite ve ürün farkı vardır. Ağır yüklü depolama raf sistemlerinde demir ve çeliğin en sert ve kaliteli hali kullanarak daha fazla sağlamlık katılır.

Fakat ağır yüklü depolama raf sistemlerinde kullanılan demir ve raf ile hafif yüklü depolama raf sistemlerinde kullanılan üründen çok fazladır. Bu yüzden fiyat farkı olacaktır. Bu yüzden daha fazla para ödemek istemiyorsanız doğru hizmeti almaya dikkat gösteriniz. Fiyatları son olarak boyuta göre de değişebilir. Mesela tek çözümlü bir raf ile katlı bir raf arasında fark olacaktır.

Mesela plazalar da tek katlı olarak araba barındıran raf sistemleri ile bu rafların 3-4 katlı olarak daha büyük oluşu fiyatları daha çok arttırmaktadır. Bu yüzden kesinlikle raf sistemi yaptırırken başta size ihtiyaç olan ve ihtiyacınız olacak şekilde yaptırınız sonradan ekleme ve plan değişikliği size ayrı masraflar çıkarabilir. Bu denli başta size en iyi uygun olan raf sistemlerini tercih ediniz.

Baktığınızda piyasa araştırması yaptığınızda ortalama raf sistemleri fiyatları gözünüzde büyüteceğiniz kadar fazla değildir.Firmadan firmaya kaliteden kaliteye göre raf sistemleri fiyatları değişse de kesinlikle ödeyeceğiniz ve sizi sarsmayacak fiyatlardadır. Size en uygun şekilde raf sistemi fiyatların da Ataraf olarak çözüm ortaklığı yapmaktayız.